Důležitost optimalizovaného obvodového pláště budovy

Když Andreas Prehal s partnerem Helmutem Poppe v roce 2000 otevírali kancelář, snažili se při návrhu budov zkombinovat architekturu s udržitelností. Firma Poppe*Prehal se může pochlubit mnoha úspěšnými udržitelnými stavbami od rodinných domů po distribuční centra a aktuálně samozřejmě budovou prodejny Metro Cash & Carry v rakouském St. Pöltenu.

Prodejna Metro v St. Pölten je budovou s nulovou úrovní emisí. Kancelář Poppe*Prehal začala dřevěným obvodovým pláštěm budovy. Plášť je optimalizován a propracován do nejmenšího detailu: od použití nejkvalitnějších dřevěných materiálů v konstrukci až po výběr oken a vstupů, jež přispívají k energetické efektivitě budovy. Poslední součástí, která uzavírá obvodový plášť budovy, byly izolované vyrovnávací můstky Isodock ASSA ABLOY. Bez izolovaných nakládacích ramp by se při nakládce a vykládce zboží denně ztrácelo velké množství tepla i energie a tato zařízení tedy sehrála roli kriticky důležitého prvku.

Obvodový plášť budovy je tak kvalitní, že díky němu není třeba tak často využívat zvláštní vytápěcí či chladicí systém. Pás oken v blízkosti střechy prodejny je vše, co postačuje k ventilaci a chlazení – za vysokých teplot se okna otevírají a v příliš chladném počasí zavírají. Zdrojem vytápění je přebytečné teplo z chladicích boxů pro potraviny. Redukované technické systémy doplňuje střecha prodejny Metro pokrytá solárními panely, jež vytvoří dostatek energie pro samotnou budovu a nevyužité přebytky společnost Metro prodává zpět do rozvodné sítě – což představuje pozitivní energetickou bilanci.

Výrobky pro nejrůznější použití

Prohlédněte si naši kompletní nabídku vstupních řešení online spolu s údaji o výrobcích a technickými informacemi připravenými ke stažení. Vyhledejte řešení pro své potřeby.