Přírodní materiály pro přirozenou estetiku

Architekti kanceláře Poppe*Prehal budují většinu svých staveb ze dřeva, neboť v tomto materiálu spatřují jediný způsob, jak se postarat o to, aby vznikaly skutečně udržitelné budovy. Dřevo je nejen udržitelným, ale také atraktivním přírodním produktem vytvářejícím atraktivní estetiku.

Prodejna Metro v St. Pölten má celodřevěnou smrkovou fasádu. Přirozeně šedý smrk se zemitými tóny ladí s místní krajinou: odráží atmosféru místních lesů i okolní zemědělské půdy.

Náležité pozornosti neuniklo ani zajištění správného stárnutí dřevěné fasády. Andreas Prehal zařídil ošetření smrkového dřeva přírodním pigmentem s odstínem odpovídajícím přírodnímu dřevu. Proč? Pigment se během let smývá a postupně se začne objevovat přirozený šedý odstín dřeva. Díky šedému pigmentu si tak dřevo v průběhu času zachová stejnou barvu a stejně dobře bude vypadat i v příštích letech. Smýváním pigmentu se neodplavují žádné chemikálie. Bude-li někdy v budoucnu nutné materiál demontovat, lze jej bezpečně znovu použít, spálit nebo kompostovat.

Výrobky pro nejrůznější použití

Prohlédněte si naši kompletní nabídku vstupních řešení online spolu s údaji o výrobcích a technickými informacemi připravenými ke stažení. Vyhledejte řešení pro své potřeby.