Místo ke cvičení – a k relaxaci

Shoda s předpisy není vždy spojena se stavebními předpisy – alespoň ne přímo. V případě hasičské stanice v belgickém Charleroi musí mít hasiči v aktivní službě určitou úroveň tělesné zdatnosti. Setrvávají na místě v pohotovosti až tři dny v kuse. Potřebují si tedy někde zacvičit a relaxovat.

Hlavní architekt projektu, Philippe Samyn, nazývá hasičskou stanici „... opravdovou vesničkou s ložnicemi, obývacími pokoji, velkou sportovní halou a střešní zahradou, kde mohou hasiči jíst či pěstovat zeleninu." A protože má budova kruhový půdorys, běžecká dráha na střeše je prakticky nekonečná.

Volný program však není vždy na pořadu dne. Hasiči také musejí nacvičovat šplhání po žebřících a zdolávání schodišťových šachet, nezřídka s další osobou připoutanou na zádech. Architekt Samyn tedy navrhl věž se schodišťovou šachtou procházející jejím středem – s řadou žebříků přišroubovaných zvenčí. Existuje dokonce možnost přichycení lana z věže k bodu ukrytému na cvičišti a hasiči tak mohou trénovat opouštění budovy slaňováním na kladce.

Výrobky pro nejrůznější použití

Prohlédněte si naši kompletní nabídku vstupních řešení online spolu s údaji o výrobcích a technickými informacemi připravenými ke stažení. Vyhledejte řešení pro své potřeby.