Přístup k podrobnějším detailům s vyšší efektivitou

Architektonická kancelář Samyn and Partners využívá modely BIM při každém projektu návrhu od 1. ledna 2016. Architekt Philippe Samyn je však průkopníkem ve využívání počítačů v architektonickém a technickém projektování již více než tři desetiletí. Jeho kancelář použila první grafický počítač pro práci s designem, přestože provoz programu a výpočty vyžadovaly práci počítačového vědce s titulem PhD.

Využívání modelů BIM znamená, že každý z 30 členů konstrukčního týmu včetně geologů a místních historiků má okamžitý přístup k poznatkům ostatních účastníků a k veškeré dosud vykonané konstrukční práci. „Je to velmi zajímavé, neboť všichni objevují lepší způsoby komunikace", konstatuje Samyn. „Do projektů vstupujeme mnohem hlouběji, než kdykoli předtím. A totéž platí i pro klienty."

Díky otevřenější a volně plynoucí komunikaci mezi všemi stranami je proces návrhu efektivnější a umožňuje pronikat do podrobnějších detailů, které lze sdílet a představovat dalším osobám. A mezi ně patří i klienti. Opravdový nadšenec pro modely BIM, Philippe Samyn, vysvětluje: „Modely BIM by měl používat každý architekt, aby klientům pomohl vtělovat jejich vize do skutečně funkčních budov." Jeho argument pro revoluční přínos modelů BIM je jednoduchý: čím více budeme využívat důmyslný software, tím více svobody získáme k navrhování moderních udržitelných staveb s využíváním místních surovin jako je hlína, bambus či rostlinná vlákna.

Výrobky pro nejrůznější použití

Prohlédněte si naši kompletní nabídku vstupních řešení online spolu s údaji o výrobcích a technickými informacemi připravenými ke stažení. Vyhledejte řešení pro své potřeby.