Útulná a příjemná budova

Lidé si byli vědomi významu hasičské stanice v Charleroix pro místní komunitu, ale nikdo nečekal, že by mohla být tak krásná. Architekt Phillipe Samyn však trvá na tom, že všechny budovy by měly být útulné a příjemné. Výsledkem je funkční a zároveň také esteticky zajímavý návrh.

Kruhový tvar budovy na vyvýšeném místě hladce integruje výjezdy a střeží bezpečnost belgického města Charleroi. Otevřený a bdělý charakter budovy podtrhuje výraz 48 prosklených vrat, jimiž je fasáda obložena v úrovni terénu. Vrata lze v mžiku zvednout, aby uvolnila cestu k zásahu hasičským vozům a sanitkám. Funkčnost vrat je však jen polovinou příběhu.

Podle architekta Samyna existuje řada dodavatelů dobrých vrat. „Rozdíly jsou v jejich propracovanosti – technické i estetické." Elegantní linie stropních vrat ASSA ABLOY propůjčují budově během dne světlost, v noci transparentnost. Výsledkem je příjemné vnitřní klima harmonicky zasazené do prostředí za zdmi budovy – přesněji řečeno – za jejími vraty.

Výrobky pro nejrůznější použití

Prohlédněte si naši kompletní nabídku vstupních řešení online spolu s údaji o výrobcích a technickými informacemi připravenými ke stažení. Vyhledejte řešení pro své potřeby.